Hakkımızda

Hakkımızda

Halk oyunları bir bakış, duruş, gülüş, ağır ama anlamlı bir kımıldanma, mutlulukla hareketli bir sıçrama; coşkuyla sesleniş, derin bir hüzünle susuştur. Anadolu insanı oyun oynamaya başlayınca kendinden geçer, bedenini duygularının seline bırakır ve iç huzura yönelir. Anadolu insanı, davulun sesini, yüreğinin çarpıntısında duyar, zurnanın nağmesini gönlünün sesiyle birleştirir, coşar, eğlenir, eğlendirir. Harman yerinde berekete şükür duasıdır.

Halk oyunları, köy meclislerinde zaman seline yoldaştır. Düğünlerde gelinin ağıtı, güveyinin heyecanıdır. Bir başkadır halk oyunlarımız…
Armes Halk Dansları ve Organizasyon, 2012 yılında İstanbul Ataşehir de 7 den 70 e herkesi kapsayan halk dansları ve müzik çalışmaları yapmak amacıyla kurulmuştur.

Ulusal ve uluslararası birçok festival ve etkinlikte kendi üretimlerini başarıyla sergilemiş, yıllar geçtikçe belli değerler çerçevesinde kitleselleşmiş, çoğalmış, üretmiş ve paylaşmıştır.  Bugün geldiği konum itibariyle faaliyet alanlarını genişleten Armes Halk Dansları ve Organizasyon, çoğu kamusal, toplumsal ve alternatif etkinliklerde adından sıkça söz ettirmiş, bu alanda bir güven duygusunun göstergesi haline gelmiştir.

Kurum bünyesinde yetişen onlarca genç dansçı, bu geleneğin bir parçası olarak hem akademik hem de kültür sanat ortamlarında bu düşünceyi başarıyla temsil etmektedir.

hakkımızda
0+

Ekip Üyesi

0+

Faaliyet

0+

Kurs

0+

Kursiyer